Inne specjalizacje

Specjalista chorób wewnętrznych dr n. med. Radosław Chądzyński 

internista,zajmujący się stałą opieką lekarską nad chorymi, pracujący na oddziale kardiologii w Instytucie przy ul. Spartańskiej, zajmujący się leczeniem chorób serca. Możliwość wykonania EKG 

Neurolog dr Izabela Pietrzykowska 
Mgr rehabilitacji Marta Zdanowska 

Podstawowe zalety masażu klasycznego:

Dodaje energii, usprawnia krążenie krwi i limfy, łagodzi różnego rodzaju bóle ( np. bóle głowy, pleców, krzyża, karku), obniża napięcie mięśniowe, przywraca gibkość i elastyczność ciała, zwalcza problemy ze snem, przynosi ulgę w stresie i przemęczeniu psychicznym, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz przywraca skórze elastyczność i jędrność.

Istnieje szereg odmian leczniczego masażu klasycznego. Techniki pozostają te same zmienia się jedynie cel oddziaływania terapeutycznego. I tak w masażu sportowym w zależności od zapotrzebowania, przygotowuje się mięśnie do wysiłku lub też stosuje się go po wysiłku w celu regeneracji organizmu sportowca, w masażu relaksacyjnym, stosuje się delikatne, „głaszczące ruchy”, jest to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne jak i psychiczne, obolałe i napięte mięśnie oraz problemy  z bezsennością. Masaż odchudzający ma na celu rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, lepszą cyrkulację krwi. Powinien być łączony z treningiem. Masaż kontralateralny – wykonywany na odpowiedniej części kończyny zdrowej w stosunku do kończyny chorej. Przeprowadza się go we wszystkich przypadkach, w których niemożliwe jest zastosowanie masażu na chorej kończynie                 ( np.opatrunek gipsowy, oparzenia, rozległe rany). W ten sposób działając na zdrową kończynę, aktywizuje się przepływ krwi i bodźców nerwowych, za pośrednictwem skrzyżowań naczynioruchowych odruchów fizjologicznych po stronie przeciwnej w ok.30 %. Masaż izometryczny wykonuje się na napiętym mięśniu. Ten typ zabiegu stosowany jest gdy nie można obciążać organizmu ćwiczeniami fizycznymi, a celem jest przyrost siły i masy mięśniowej. Drenaż limfatyczny ma na celu pobudzenie i regulację przepływu limfy w tkance łącznej. Likwiduje on obrzęki powstające w skutek nagromadzonych płynów i produktów przemiany materii. Efektem jest zdrowa cera, rozluźnienie i odprężenie mięśni, uspokojenie układu  nerwowego, zwiększenie odporności na choroby.

 

Inne formy masażu i ich wpływ na organizm:

 

Masaż gorącymi kamieniami:

Znany już w starożytności. Wykorzystuje się kamienie pochodzenia wulkanicznego, różnej wielkości, rozgrzane do temperatury 45-50 stopni. Technika to głównie głaskanie i ruchy modelujące. Zabieg pomocny przy wzmożonym napięciu mięśniowym, zmęczeniu psychofizycznym, nerwicach, zaburzeniu czynnościowym narządów wewnętrznych, słabej przemianie materii, rwie kulszowej.

 

Masaż bańką chińską:

Bańki były stosowane co najmniej od 3000 lat. Istotą zabiegu jest wytworzenie podciśnienia, przekrwienia a tym samym lepszego odżywienia tkanek. Zabieg ten wykonuje się łącząc techniki manualne z ruchami zassaną bańką chińską. Jest to masaż intensywny, mający zastosowanie w chorobach wywołanych wiatrem, wilgocią i zimnem oraz jako masaż estetyczny, odchudzający i modelujący. Niektóre ze wskazań to schorzenia stawów, stany zapalne, bóle mięśni, nadciśnienie tętnicze.

 

Masaż stemplami ziołowymi:

Wykorzystuje się dobroczynne działanie ziół, zamkniętych w bawełnianej tkaninie. Stemple podgrzewa się do przyjemnej temperatury. Ruchy to głaskanie i stemplowanie ciała, mające na celu pobudzenie mikrokrążenia skóry, wyrównanie kolorytu, wzrostu jej elastyczności i eliminacja cellulitu. Uzyskuje się także likwidację napięcia mięśniowego, złagodzenie bólu, detoksykację i ogólną poprawę funkcjonowania organizmu, likwidację stresu, dezynfekcję skóry, przyśpieszenie przemiany materii, zmniejszenie napięcia psychicznego. Przykładowe zioła : liście eukaliptusa działające pobudzająco, przeciwbólowo, wzmacniająco na układ

Raszyn, ul. Słoneczna 7a
tel. 22 720 50 83
kom. +48 604 57 57 02
e-mail: raszyn@klinikadentmed.pl

Raszyn
W-wa, ul. Macieja Sarbiewskiego 2 m 35
tel. 22 833 32 88
tel. 22 833 68 30
e-mail: warszawa@klinikadentmed.pl

 

Warszawa