Medycyna estetyczna

Toksyna botulinowa 

Oczyszczona toksyna botulinowa (występuje pod nazwami handlowymi: Botox Azallure Dysport) wstrzyknięta domięśniowo blokuje przewodnictwo nerwowo - mięśniowe.Toksyna botulinowa niweluje zmarszczki mimiczne twarzy w górnych i dolnych jej partiach szczególnie na czole w okolicy oczu i skroni.

Jak działa?

Toksyna botulinowa podana domięśniowo ogranicza mimikę, w konsekwencji czego skóra przestaje się marszczyć, zmarszczki mimiczne stają się niewidoczne, a twarz wygląda na zrelaksowaną.


Zabieg z toksyną botulinową łagodzi rysy twarzy i jest również świetnym zabiegiem profilaktycznym, zapobiegającym powstawaniu głębokich zmarszczek, dlatego mogą z niego korzystać nawet bardzo młode osoby, już od 25 roku życia. Zabieg z toksyną botulinową najczęściej stosowany jest do spłycania bruzd poprzecznych i pionowych na czole (tzw. lwiej zmarszczki) oraz zmarszczek wokół oczu (tzw. kurzych łapek).

Z powodzeniem stosowany jest on także przy leczeniu nadpotliwości - wstrzyknięty w dłonie, stopy, pachy, górną wargę lub czoło blokuje impulsy nerwowe dochodzące do gruczołów potowych i ogranicza pocenie nawet o 90 procent.

Efekty

Ostateczny efekt zabiegu z toksyną botulinową widoczny jest dopiero po 2-4 dniach, a przez kilka godzin (4) po zabiegu nie można się schylać ani kłaść, a także dotykać ostrzykniętego miejsca, bo botulina może się przemieścić. Efekt wygładzenia utrzymuje się od kilku miesięcy do roku. Zabieg należy powtarzać, ale bardzo często efektem zabiegu z toksyną botulinową jest oduczenie się nawykowego marszczenia czoła, czy nosa.

Przeciwwskazania i powikłania

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny, działanie leku jest całkowicie odwracalne, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani uczuleń. Jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu są problemy limfatyczne w okolicach oczu, tzw. worki pod oczami. W takim przypadku po zabiegu przepływ limfy może być jeszcze bardziej utrudniony.

Powikłania, takie jak np. opadnięcie powieki, są najczęściej wynikiem nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Na szczęście wszystkie efekty zabiegu - również negatywne, są odwracalne. Dlatego to nie cena zabiegu, lecz doświadczenie lekarza powinno stanowić najważniejsze kryterium przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym  
Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy  jest polisacharydem, który naturalnie występuje w ludzkim ciele – głównie w skórze. Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają wraz z upływem lat. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wypełnienia zmarszczek jest preparatem syntetycznym, dzięki czemu zmniejszone zostaje ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zabieg wypełnienia zmarszczek skupia się na dostarczeniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, w celu przywrócenia satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy.

Przebieg zabiegu

Zawsze pół godziny przed zabiegiem, na dane miejsca aplikujemy kremem EMLA, który w swoim składzie posiada środek znieczulający. Preparaty służące do wypełniania zmarszczek, w swoim składzie zawierają usieciowany kwas hialuronowy. Najczęściej ma on postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Preparat podawany jest cieniutką i elastyczną kaniulą przez co zmniejszone zostają doznania bólowe.

Kwas hialuronowy wprowadzony w linie zmarszczki lub w usta, wiąże wodę i wygładzaja zmarszczki zwiększając objetośc danej okolicy. Sam zabieg wypełniania zmarszczek trwa na ogół nie dłużej niż 30 minut. Efekt wypełnienia można zaobserwować natychmiast po zabiegu. Zabieg wypełniania zmarszczek nie wyłącza pacjenta z codziennego życia ze wzgledu na błyskawiczny efekt bez okresu rekonwalescencji.

Wypełniacze stosuje się w celu powiększenia ust oraz usunięcia bruzd nosowo-wargowcyh, zmarszczek wokół ust, doliny łez oraz modelowania owalu twarzy.

Stosowane preparaty

W Polsce dostępnych jest wiele preparatów usieciowanego kwasu hialuronowego do wypełnień (np. Regenyal,, Restylane)

W naszej klinice stosujemy różne produkty w zależności od indywidualnego problemu pacjenta. W zależności od okolicy, którą chcemy wypełnić i głębokości zmarszczek, możemy stosować preparaty o różnej gęstości.

Wypełniacze zmarszcze najlepiej sprawdzają się w:

 • wygładzaniu linii w okolicy ust i nosa (zmarszczki palacza, marionetki, bruzdy nosowo wargowe)
 • powiększaniu i poprawie kształtu ust
 • wypełnianie dolin łez
 • redukowaniu linii śmiechu
 • liftingu wolumetrycznym twarzy
 • wypełnianiu policzków

Medshape laser  

MEDSHAPE to najskuteczniejsza, bezinwazyjna metoda redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz Therma liftingu twarzy, szyi i okolicy oka. Pozwala na zmniejszenie obwodów ciała w bardzo krótkim czasie nawet o kilka centymetrów. Urządzenie posiada medyczny certyfikat CE dzięki czemu zabiegi są bardzo bezpieczne i niezwykle skuteczne. MedShape to połączenie czterech najnowocześniejszych technologii w zabiegach zarówno na ciało jak i na twarz. Urządzenie mobilizuje wszystkie procesy niezbędne do spalania tkanki tłuszczowej, walki z cellulitem oraz do liftingu twarzy, szyi i okolic oka. 

Laser biostymulujący IR - działa na płytkich warstwach skóry i podnosi temperaturę w tkance tłuszczowej, przyspiesza metabolizm, przygotowuje skórę do lepszego przepływu prądu i działania RF na głębsze warstwy skóry, zwiększa ilość dostarczanego tlenu przyspieszając proces lipolizy. RF fale radiowe - działa na głębokich warstwach skóry i podnosi temperaturę w tkankach, odbudowując w ten sposób włókna kolagenowe i elastyny oraz niwelując adipocyty czyli komórki tłuszczowe z nagromadzonych miejsc. Aktywuje procesy lipolizy w komórkach tłuszczowych. Masaż podciśnieniowy vacuum - poprawia ukrwienie tkanki tłuszczowej zapewniając zwiększoną dawkę tlenu niezbędnego do spalania tłuszczu i redukcji cellulitu. Zwiększa głębokość penetracji prądu RF i światła IR i zwiększa aktywność fibroblastów do odbudowy tkanki łącznej. Masaż mechaniczny - ruchome rolki udrażniają układ limfatyczny usprawniając tym samym proces usuwania toksyn z organizmu i przyspieszając procesy metabolizmu, prowadzą do zmniejszenia wzajemnego zlepiania się komórek tłuszczowych.

Dla kogo przeznaczony jest MEDSHAPE?
 
Zabiegi MEDSHAPE skierowane są do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć skuteczne, szybkie i nieinwazyjne rozwiązanie dla problemów estetycznych twarzy i ciała bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych i powikłań. Niezależnie od rodzaju i kondycji skóry zabiegi MEDSHAPE można precyzyjnie dopasować do potrzeb i wymagań każdego Klienta szybko osiągając pożądane efekty. Głownym zadaniem urządzenia jest redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu. Najczęściej te dwa stany się łączą. Przy występowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej stan skóry jest dodatkowo pogorszony przez cellulit. Cellulit polega na zmianach obrzękowo - włóknisto stwardnieniowych tkanki podskórnej. Proces rozpoczyna się od nadmiernego odkładania się tłuszczów w komórkach tłuszczowych co prowadzi do obrzęków i utrudnionego krążenia krwi i limfy. W wyniku tego osłabia się metabolizm komórek skóry i tkanek podskórnych. Skóra traci swą elastyczność oraz staje się wiotka i nierówna. MEDSHAPE poprzez zastosowanie czterech różnych technik: vacuum, masaż mechaniczny, RF Fale Radiowe oraz IR laser biostymulujący staje się najskuteczniejszym urządzeniem mającym na celu redukcję komórek tłuszczowych. Poprawia krążenei krwi, przepływ limfy, redukuje cellulit oraz ujędrnia skórę.

MEDSHAPE w zabiegach na ciało

 • Redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej
 • Modelowanie ciała
 • Aktywacja procesu lipolizy
 • Przyspieszenie metabolizmu
 • Detoksykacja
 • Ujędrnianie biustu

 

MEDSHAPE w zabiegach na twarz

 • Tharma Lifting twarzy i szyi
 • Aktywacja kolagenu i elastyny
 • Usuwanie ”chomików”
 • Redukcja zmarszczek
 • Poprawa kondycji skóry wokół ust i oczu
 • Rzeźbienie owalu twarzy


 

Raszyn, ul. Słoneczna 7a
tel. 22 720 50 83
kom. +48 604 57 57 02
e-mail: raszyn@klinikadentmed.pl

Raszyn
W-wa, ul. Macieja Sarbiewskiego 2 m 35
tel. 22 833 32 88
tel. 22 833 68 30
e-mail: warszawa@klinikadentmed.pl

 

Warszawa